اجاره خودرو

اگر این افراد به‌دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی دچار حادثه‌ای شوند، نه‌تنها زندگی خودشان دچار اخلال می‌شود، بلکه زندگی خانواده و اطرافیان‌شان نیز به مشکل برمی‌خورد، از این رو لازم است که ایمنی و امنیت موتور سیکلت‌سواران تامین شود و ارتقا یابد.

در همین راستا و با توجه به وضعیت معیشتی موتورسواران اولویت و شیوه اول برخورد پلیس در مواجهه با موتورسواران، انضباط‌بخشی و ارتقای ایمنی از طریق آموزش و فرهنگ‌سازی است.

نوریان در رابطه با کارگروه تشکیل‌شده شهرداری و پلیس راهور جهت ساماندهی موتورسواران عنوان کرد: «در حال حاضر شهرداری و پلیس راهور طرح نهایی‌شده ندارند. اما اکنون این طرح در حال مهندسی ارزش است تا به یک راهکار مناسب دست یابیم و بتوانیم آن را اجرایی کنیم. انتظار می‌رود این طرح حداکثر تا پایان سال جاری نهایی شود.»

برخوردهایی که راهگشا نیستند

به‌گفته مدیر روابط عمومی سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران در حال حاضر و براساس آخرین آمارهای رسمی بیش از ۴۵ هزار موتورسیکلت رسوبی (عدم مراجعه مالک) در پارکینگ‌ها وجود دارد و این موضوع نشان می‌دهد برخوردها در این حوزه با توجه به تناسب نداشتن با جرائم، قیمت موتورسیکلت، ناکارآمدی قوانین و … راهگشا نیست و نیازمند یک تصمیم مشترک، همه‌جانبه و کاربردی است.

نوریان در مورد دلیل ناموفق بودن طرح‌های اجرا‌شده عنوان کرد: «این مساله ریشه در مسائل متعددی دارد که از آن جمله می‌توان به متناسب نبودن جرائم و مجازات، به روز نبودن قوانین و مقررات درخصوص موتورسیکلت، اجرا نشدن قوانین موجود توسط دستگاه‌های دولتی، فقدان قوانین مشخص درخصوص مالکیت قطعی موتورسیکلت‌ها، فقدان کنترل و نظارت کاربردی در مورد تولید و فروش موتورسیکلت‌ها، حجم بالای تخلفات موتورسیکلت‌‌سواران، عدم التزام به قانون و رفتارهای ترافیکی نادرست و سایر موارد اشاره کرد.»


نویسنده : reza rostami ، تاریخ : بیست و دوم دی 1395 ، ساعت : 11:08